ARAÇ VERGİ HESAPLAMA

ARAÇ VERGİ HESAPLAMA

Araçlar için vergi hesaplama işlemlerini yapmak isteyen kişilerin bu konuda yararlanabileceği hizmet ekranlarından bir tanesi de Gelir İdaresi Başkanlığı’dır. Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden oluşturduğu İnternet Vergi Dairesi sayesinde insanların internet üzerinden işlem yapmasını sağlamaktadır ve bu bakımdan sizler de internet vergi dairesi üzerinden kolay bir şekilde işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz.

Sunulan tüm hizmetler ücretsiz olduğu gibi kişiler özellikle araç vergi hesaplama gibi işlemler ile birlikte merak ettiği bu durumlara karşı internet üzerinden destek sağlayabilmektedir. Araç vergi hesaplamalarında araç sahibi olan kişilerin yıl içerisinde iki defa ödemesi gereken motorlu taşıtlar vergisi için vergi hesaplamasını yapması mümkün kılınmaktadır. Yapılacak vergi hesaplamasında kişilerin 2 taksit halinde ödeyeceği araç vergisinin ne kadar olacağı kolay bir şekilde görüntülenmektedir.

Araç vergileri için ne kadar ödeme yapması gerektiğini bilmeyen vatandaşlar, araç vergi hesaplama sayesinde kolay bir şekilde bu konudaki ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Araç vergi hesaplama işlemlerinde kişilerin araç bilgileri ile ilgili detayları girmesini gerekecektir. Bu detayların girilmesinin ardından araç üzerinden yapılacak hesaplama işlemleriyle birlikte kişilerin ne kadar ücret ödeyeceği kolay bir şekilde tespit edilebilmekte ve bu bilgiler üzerinden kişilerin araç vergi ile ilgili işlemleri tamamlanmaktadır.

1

Kişiler Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sunulan online hizmetlerde sadece araç vergi hesaplama işlemlerini değil, aynı zamanda araç vergilerini ödeyebilmesi de mümkündür. Araç vergi ödeme işlemlerini yapmak isteyen kişilerin motorlu taşıtlar vergisi ödeme bağlantılarını takip etmesi yeterli olacaktır. Fakat araç vergi hesaplama işlemlerini yapmak isteyen kişilerin giriş yapması gereken hizmet ekranı ise https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_HSP_MTV olarak belirlenmiş durumdadır ve bu bağlantı üzerinden sizler de kolay bir şekilde hesaplama işlemlerini yapabilirsiniz.
Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.