CARİ DÖNEM BORÇ SORGULAMA VE ÖDEME

CARİ DÖNEM BORÇ SORGULAMA VE ÖDEME

Cari dönem borç sorgula ve ödeme GİB sisteminde borç sorgulama menüsü altında yer almaktadır. Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza 3 farklı borç sorgulama alt başlığı gelecektir. Bunlar;

1- 2014 yılına ait GMSİ (kira geliri) vergisi sorgulama ve ödeme

2- 2015 yılı mootorlu taşıtlar vergisi sorgulama ve ödeme

3- 6552 tescil borcu sorgulama ve ödeme

Karşınıza çıkan bu başlıklardan işlem yapmak istediğiniz seçeneği tıklayarak yeni açılacak pencerede sizden istenecek bilgileri girmeniz halinde işleminizi yapacaksınız. Sonraki konularımızda alt başlıkları ve sorgulama adımlarını sizlerle paylaşacağız.

Gelir idaresi yeni tasarımız ile hem kullanışlı hemde mükelleflerin bilgilerini korumak için sorgulama formuna ek özel bilgiler ekleyerek herhangi bir şüpheli duruma mahal vermemiş oluyor.

Güncelleme Tarihi: 16.11.2015

Cari dönem borç sorgulama ve ödeme hizmetlerinde olduğu gibi kurumlar tarafından yapılabilecek hizmetler, kolay bir şekilde işlemlerin resmi olarak takip edilmesini sağlamaktadır. Bu açıdan sunulan hizmetlerden yararlanmanız sizin için oldukça yararlı olacaktır. Online olarak yapılacak işlemlerde üstelik herhangi bir ek ücretin verilmeyecek olması, sistemin isteyen tüm kişiler tarafından kullanılmasını sağlamaktadır.

vergi

Sizler de GİB internet vergi dairesi için şifre alarak online hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Yapılacak işlemlerde kişilerin detaylı bir şekilde bilgilerine erişim sağlanacak olması, kurum hakkında yapılabilecek tüm işlemlerin yapılmasını sağlayacaktır. Üstelik sadece vergi borcu sorgulama ve ödeme konusunda değil, dilekçe gönderimi ve beyanname gibi işlemlerde de online sistem kullanılabilir.
Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. Fatma Berna AYDIN dedi ki:

  Mahkeme harcını internet üzerinden nasıl yatırabilirim …

 2. selver güney dedi ki:

  zonguldak. U.M.VD. Müdürlügüne ait vergi BORCUMU ÖGRENMEK İSTİYORUM.

  1. selver güney dedi ki:

   vaya bagkur2015 yılı sikorta borcumu ögrenmek istiyorum

 3. murat dedi ki:

  VERGİ BORCUMU KREDİ KART İLE ÖDEMEK İSTİYORUM AMA OLMUYOR

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.