ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMA

ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMA

Yanlış yere park edilen ya da trafiğe çıkmak için yeterli yetkisi bulunmayan araçlar trafik polisleri tarafından el konularak otoparka çekilmektedir. Emniyet Müdürlüğü’nün kullandığı otoparklar daha önceden belirlenmiştir ve kişiler araçları ile ilgili gereken işlemleri yaptıktan sonra araçlarını alabilmesi mümkün hale gelmektedir. Araçları çekilen kişiler, araçlarının nerede olduğunu öğrenmek için internet üzerinden sorgulama yapabilmektedir. Bu sorgulama sayesinde aracın nerede olduğunu ve neden orada tutulduğunu öğrenmek mümkündür. Bunun için kişisel bilgilerin ve aracın plakasının girilmesi yeterli olacaktır. Sistemde kayıtlı olan aracınız ile ilgili bilgiler bu sayede sistem tarafından yayınlanacaktır. Bu bilgiler dahilinde siz de gerekli tüm işlemleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

arac

Güncelleme Tarihi: 09.11.2015

Çekilen araçlar için bilgi almak isteyenlerin en kolay bir şekilde bilgiye ulaşabilmesi aşağıdaki bağlantı sağlamaktadır. Bağlantı aracılığı ile yapılacak işlemlerde çekilen araçların nerde olduğu görülebilecektir bu konuda herhangi bir ücret alınmadığı için ihtiyaç halinde direk sorgulama yapılabilmektedir.

Sorgulama yapılması için yukarıda belirtilen işlemlerin yapılması gerekmektedir. Bilgilerin doğru girilmemesi halinde sonuca ulaşılamayacaktır. Bu nedenle girilen bilgilerin doğruluğunun kontrol edilmesi gerekmektedir. Otoparka çekilen araçlar için ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu ücret otoparkta araç çıkartılırken, görevli personele yapılmaktadır. Böylece otoparkların araçtan çıkartılması mümkün olacaktır. Eğer ücret ödenmezse gerekli işlemler de yapılamayacaktır. Çekilen araçlar için ayrıca cezai işlemler de uygulanabilmektedir. Bu bakımdan bu cezalar da ödenmelidir.

ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMAK İÇİN: TIKLAYINIZ
Etiketler: , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. veli yüksel yılmaz dedi ki:

  07 hcu 30 plakalı 2008 model megan 2

 2. veli yüksel yılmaz dedi ki:

  07 hcu 30 plakalı 2008 model megan 2

 3. murat kus dedi ki:

  benim sattığım arac 4 seneden beri otoparkta cekiliymiş 12500 tl borcu bana geldi

 4. murat kus dedi ki:

  4 seneden beri neden haber verilmedi otoparkınan aracı cekernler ortak çalışıyorlar

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.