DİSKİ FATURA BORÇ SORGULAMA

DİSKİ FATURA BORÇ SORGULAMA

Diyarbakır’da su hizmeti veren ve kısaca DİSKİ olarak tanımlanan kurum vatandaşların su hizmeti almak ve su hizmetiyle ilgili çeşitli ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında büyük bir kolaylık sağlar. Özellikle DİSKİ resmi internet sitesi aracılığıyla kişilerin pek çok farklı konuda bilgi alabilmesi mümkün olduğundan dolayı su aboneliğinin başlatılması, nakil ettirilmesi, borçların tahsili gibi pek çok farklı durum hakkında kolayca bilgi alınabilmektedir. İnternet sitesinde yer alan bilgiler güncel olduğu gibi resmidir.Böylece kişiler yapacakları işlemlerde yayınlanan bilgiler doğrultusunda destek alarak sorunsuz bir şekilde işlemlerini tamamlayabilmektedir.

DİSKİ Hizmetleri  

DİSKİ tarafından sunulan hizmetlerde kişilerin farklı konularda bilgi alması amaçlandığı gibi fatura borç sorgulama gibi işlemler de yapılabilmektedir. DİSKİ fatura borç sorgulama hizmetleri sayesinde kişiler mevcut hizmetlerinde borçlarının ne kadar olduğunu kolay bir şekilde görebilmektedir. Özellikle faturanın kaybedildiği durumlarda kişiler kimlik bilgileri üzerinden sorgulamalar yaparak güncel borç bilgilerini öğrenebilir. Bu açıdan DİSKİ tarafından oluşturulmuş resmi internet sitesi kişilerin kolay bir şekilde işlemlerini yapmasını sağlar.

DİSKİ Fatura Sorgulama

DİSKİ fatura borç sorgulama olarak adlandırılan bu hizmetten kişilerin borç bilgilerini ulaşabilmesi adına sistem tarafından istenen kimlik bilgilerinin doğru bir şekilde girmesi gerekmektedir. Kimlik bilgisi girileceği sırada fatura üzerinde yazan ismin kimlik bilgileri girilmelidir. Bu açıdan su abonelik kimin üzerine ise o kişinin kimlik bilgileri üzerinden sorgulama yapılarak fatura borç durumu görüntülenebilmektedir. Bu açıdan fatura bilgilerini öğrenmek isteyen kişilerin belirtildiği gibi internet üzerinden işlem yapması yeterli olacaktır. Sorgulamalar sonucunda kişilerin kimlik bilgileri konrol edilecek ve sistemde kimlik bilgilerinin doğruluğu onaylandıktan sonra kimliğin tespit edilmesinin ardından güncel borç bilgileri ekranda yayınlanacaktır. Bilgilerin yayınlanması ile birlikte kişilerin borç konusunda herhangi bir soru işareti kalmayacaktır.

Fatura borç sorgulama işlemini yapan kişiler üstelik borç sorgulama sonrasında ödeme kanallarını kullanarak borçlarını ödeyebilir. Böylece DİSKİ borcu kalmayacağı için herhangi bir mağduriyet yaşanması, borcun ödenmemesi nedeniyle suyun kapatılması gibi durumlar söz konusu olmayacaktır. DİSKİ tarafından sunulan bu hizmetler kişilerin kolay bir şekilde ihtiyaçların karşılanmasını sağladığından dolayı oldukça ilgi görmektedir. Kişiler devlet kurumlarına gitmek ya da mevcut DİSKİ şubelerine gitmek yerine internet sitesi üzerinden pek çok işlemi yapabilir.
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.