E-DEVLET ADLİ PARA CEZASI SORGULAMA

E-DEVLET ADLİ PARA CEZASI SORGULAMA

Adli para cezası açılması kamu dava neticesinde işlenen suçun niteliğine göre, mahkemeler tarafından belirlenen mali cezalardır. Kesinleşen cezanın infazı Cumhuriyet Savcılığı tarafından yerine getirilmektedir.

Kanunda belirlenen suçlardan hapis cezası alan hükümlünün belirtilen vasıflara uygun olması ile birlikte adli para cezası uygulaması gündeme gelebilir.

5 günden az ve kanunda aksi hüküm bulunmayan hallerde, 730 günden fazla olmaması koşulu ile belirlenen gün sayısının bir gün karşılığı olarak belirlenen bedel üzerinden hesaplanarak meblağın hükümlü tarafından devlet hazinesine ödenmesi durumudur.

Adli para cezası sorgulama işlemleri günümüzde internet üzerinden de yapılabilmektedir. Aşağıda vereceğimiz link üzerinde yapılacak işlemler neticesinde adli para cezası sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir.

Güncelleme tarihi: 16.11.2015

E devlet üzerinden bir çok işlem yapılmaktadır. Tüm kamu kuruluşlarının ortak platformu olduğu için bireylerin devletle olan bütün münasebetlerini bu portal üzerinden takip etmeleri doğaldır. Ayrıca adli para cezası sorgulama uygulaması için tek bir başlık yoktur.

Çünkü her kurum için farklı sayfa ve farklı uygulama olduğu için birey ile kurum arasındaki problemler o devlet kuruluşunun sayfası üzerinden yapılabilmektedir. E devlet girişi yaparak hakkınıza verilen adli para cezası işlemini hangi kurum üzerinden almışsanız o sayfaya giderek sorgulama işlemini yapınız.

E-DEVLET ADLİ PARA CEZASI SORGULAMA İÇİN : TIKLAYINIZ
Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

 1. miktat emir dedi ki:

  çok güzel ve kolay lık gördüm

 2. menekse oruc dedi ki:

  ruhsatsiz silah yakalatmadan yakalamasi cikmis 6 yil once olmustu yakalatmasi.neyse siwl polis aldi esimi 6tl bi 3tl bi adli parA cezasina cewrildi tam ne kadar yatar.amasya kapali da 9 gun oldu.bil.gi alabilirmiyim lutfen .bana 8 ay dedi adliyede kalemden tesekkurler.

  1. mustafa dedi ki:

   verilen ceza toplan ne kadar olduğuna bağlı fakat 10 ay ceza verilmiştir ve kapalı cezaevine girmesi yanlış açık cezaevinde 1 hafta kalıp deneime çıkması gerekiyor

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.