E-DEVLET ARAÇ SORGULAMA

E-DEVLET ARAÇ SORGULAMA

E-Devlet üzerinden plaka sorgulaması yapmak mümkündür. Bu sorgulama ile birlikte girilen plaka ile ilgili bilgilere ulaşılmaktadır. Özellikle ikinci el araç alım ve satımlarında kullanılması gereken bu hizmet sayesinde plakaya ait araç ile ilgili kayıp, kaçak ve haciz gibi durumlar öğrenilebilmektedir.

Bu sayede kişiler mağdur olmaktan kurtularak bu şekilde bilgi alabilmekte ve aracı alıp almama konusunda karar verebilmektedir. Bu bakımdan yoğun bir ilgi gösterilen E-Devlet plaka sorgulama hizmetinden siz de yararlanabilir ve istediğiniz araç ile ilgili bu şekilde sorgulamayı yapabilirsiniz. Bu hizmet tamamen ücretsiz ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın sunulmaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken E-Devlet sistemine giriş yapmaktır.

Güncelleme Tarihi: 08.11.2015

Araç sorgulama işlemlerinin yapılmasının ardından sistemde araç ile ilgili detaylar görülecektir. Bu bakımdan e devlet araç sorgulama işlemlerinin yapılması ile birlikte kişiler tüm işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilecektir. Araçlar ile ilgili soru işareti olan, araçların çalıntı olup olmadığını ya da araçlar üzerinde herhangi bir rehin durumunun olup olmadığını kolayca görecek olan vatandaşlar, daha sonrasında aracı alıp almama konusunda kesin kararını verebilecektir.
arac

Özellikle araç almadan önce yapılacak sorgulama işlemleri sayesinde herhangi bir mağduriyetin yaşanması söz konusu olmayacağı için güvenli bir şekilde araç alım ve satım işlemleri gerçekleştirilebilir. Sunulan imkanlardan sizler de yararlanmalı ve bu kolaylık sayesinde işlerinizi güvence altında yapmalısınız.

E-DEVLET PLAKA SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Etiketler: , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. ERKAN ÖZKAYA dedi ki:

    06 DC 2467 , 3-4 araca Vurup kaçan arkadaşın bilgileri ricadır .

  2. BAHATTİN KESKİNER dedi ki:

    41GA530 PLAKA SORGULANMASI

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.