E DEVLET HASTANE BORÇ SORGULAMA

E DEVLET HASTANE BORÇ SORGULAMA

Çeşitli sağlık sorunları nedeni ile hastaneye giden vatandaşlar, muayene katılım payı adı altında bir borcu ortaya çıkıyor. Hastane borcu olarak adlandırılan bu borç vatandaşların aldıkları muayene hizmetlerinin sonucunda oluşmaktadır. Çok cüzi bir miktar olan bu hastane borçları eczaneler tarafından alınıyor.

İlaç alımları sırasında muayene katılım payı adı altında talep edilen miktarlar hakkında güncel olarak bilgi alabilmekte oldukça kolay. E devlet sisteminde bulunan SGK hizmetlerinden birisi olan 4A, 4B ve 4C muayene katılım payı sorgulama sayfasında hastane borç sorgulama işlemi yapılabiliyor.

Hastane borç sorgulama işlemi için e-devlete giriş yapılması gerekiyor. Bunun içinde PTT’den e-devlet şifresi alınmalıdır. Daha sonra T.C. kimlik numarası ve alınan şifreyle sisteme girilerek, sistemin e-hizmetler sayfasındaki SGK uygulamaları arasında bu sayfanın açılması gerekiyor.

Güncelleme tarihi: 13.11.2015

E devlet üzerinden muayene katılım sorgulama işlemlerini e devlet şifresini girerek yapabilirsiniz. Sorgulama yapmak için öncelikle e devlet girişi yaparak 4a-4b-4c statülerinden muayene katılım payı sorgulama bölümünü seçmelisiniz.

Bölüm üzerinden hastanelerde görmüş olduğunuz muayene işlemlerinden kaynaklanan muayene katılım payı borcunuzun olup olmadığı görebilirsiniz. E devlet sistemi üzerinden SGK ve daha bir çok devlet kurumu işlemlerini online olarak yapabilirsiniz.

E DEVLET HASTANE BORÇ SORGULAMA İÇİN : TIKLAYINIZ
Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. emine ipekçi dedi ki:

    hastane muayene borcum var mı?

    1. arin dedi ki:

      biz ne bilek bacım

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.