E-DEVLET İMEİ KAYIT İŞLEMİ

E-DEVLET İMEİ KAYIT İŞLEMİ

Kanunlar gereğince çalıntı ve yasa dışı yollardan elde edilmiş iletişim cihazları haberleşme hizmeti veremez. İMEİ uygulaması cihazın çalınması ya da yasadışı yollarda başka birilerinin eline geçmesi halinde cihaz güvenliğini üst seviyede tutmak ve bu tür usulsüzlükleri engellemek için başlatılan uygulamalardan birisidir.

Ancak yurtdışından getirilen cep telefonu gibi işletişim cihazlarının İMEİ kayıt işleminin yapılması halinde cihaz resmiyet kazandırılır ve kullanılabilir duruma getirilir. Bunun için ilgili kişinin cep telefonunun İMEİ numarası hakkında araştırma yapması ve gerekiyorsa, kayıt işlemişine başvurması önemlidir.

İMEİ kayıt işlemi için aşağıda vereceğim link üzerinden araştırma yapılabilir ve sayfadaki yönergeler takip edilerek işlem sağlıklı biçimde gerçekleştirilebilir.

Güncelleme tarihi: 16.11.2015

İmei kayıt işlemi için e devlet girişi yaparak imei kayıt bireysel başvuru sayfasına giriş yapınız. Sayfada; durumu, cep telefonu numarası ve 15 haneli imei no 1 numarasını giriniz.

Cihazın iki tane imei numarası farsa imei no 2 bölümüne giriniz. Aynı şekilde üç tane varsa ilgili bölüme numarayı giriniz. Daha sonra yurda giriş tarihi kısmından tarih seçimi yapınız.

Pasaport numarasını girerek pasapor türünü seçiniz. Son olarak onay kısmından kabul ediyorum kutucuğunu işaretleyiniz. Ardından işleminizi tamamlayınız.

E devlet üzerinden legal yollarla getirdiğiniz cihazlarınızı bu şekilde kayıt ettirebilirsiniz. Resimde gördüğünüz yönergeleri takip ederek işleminizi tamamlayınız.

E-DEVLET İMEİ KAYDI İÇİN : TIKLAYINIZ
Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.