E DEVLET YÖNTEMİ İLE GİRİŞ

E DEVLET YÖNTEMİ İLE GİRİŞ

E devlet yönteminin kullanılarak kişilerin internet üzerinden pek çok farklı servisten yararlanabilmesi mümkündür. Özellikle son dönemlerinde Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sunulan hizmetler vatandaşların internet üzerinden pek çok farklı işlem yapmasını sağlamaktadır. Bu açıdan ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda sizler de internet vergi dairesi sorgulamalarınızı gerçekleştirerek pek çok farklı konuda destek elde edebilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi olarak adlandırılan yeni platformda temel hedef vatandaşların sorgulama yapması ve resmi olarak bilgi alabilmesidir. Destek almak istediğiniz zamanlarda sizler de online sistemlere giriş yapabilirsiniz. Sistemlerde vatandaşlık kullanıcı girişi yapması gerekecektir. Giriş seçeneğinde ise tek alternatif kullanıcı bilgileri değildir. Bunun yanı sıra e devlet üyeliğinin kullanılması ve bu e devlet üyeliği üzerinden sisteme giriş yapılması da mümkündür. Bu açıdan vatandaşların e devlet üyeliğine sahip olması halinde Gelir İdaresi Başkanlığının hizmetlerinden yararlanması çok daha kolay olacaktır.

E Devlet Girişi 

Yapacağınız online işlemlerde dikkat etmemiz gereken detay güvenli bir şekilde işlemlerin yapılması ve resmi adresleri kullanılmasıdır. Bu açıdan hata mesajlarını dikkat etmeniz, resmi internet sitesini kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Eğer sizler de e devlet girişi ile Gelir İdaresi Başkanlığı sistemini kullanmak istiyorsanız aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bu bağlantı aracılığıyla vatandaşların sisteme erişim sağlaması ve ardından sorgulama yapması mümkün olacaktır. Özellikle Türkiye genelinde isteyen tüm vatandaşların bu yeni sistemi denemesi mümkündür. Bu bakımdan herhangi bir tereddüt yaşamadan sizler de ihtiyaçlarımızı karşılayabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız sorgulamalar ile birlikte Gelir İdaresi Başkanlığının sistemini kullanmak isteyen kişilerin en cazip avantajı, kurumlara gitmeden işlemlerin yapılabilecek olmasıdır. Öyle ki vergi gibi konularda bilgi almak isteyen vatandaşlar kurumlar üzerinden işlem yapma imkanı olsa da online olarak yapılacak sorgulamalar daha fazla kolaylık sağlamaktadır. Bu bakımdan ihtiyaç duyduğunuz anlarda sizler de resmi siteleri ziyaret ederek bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden sunulan hizmetler de özellikle e devlet üyeliğinin kullanılması zorunlu değildir. Fakat e devlet üyeliği ile sisteme erişim sağlanması çok daha kolaydır. Kişilerin bu konuda yaşadığı problemler de gerekli desteği elde etmesi de söz konusudur. GİB kullanıcı destek hattı üzerinden yapacağınız işlemler neticesinde kolay bir şekilde destek almanız mümkündür. Öyle ki bir vatandaşın kuruma giderek işlem yapma imkanı zaman açısından ciddi bir kayıp yaratır. Aynı zamanda vatandaşların uzun sürer kuyruklarda beklemesi ve bu kuyruklar sonrasında işlem yapması ancak mümkün olmaktadır. Fakat özellikle resmi işlemlerin internet üzerinden yapılması halinde bu konuda daha büyük bir kolaylık elde edilmektedir.

Beklemeden herhangi bir şekilde sıra almadan direkt vatandaşlar ihtiyaç duyduğu hizmetlerden yararlanma şansına sahiptir. Bu tür durumlardan yararlanmak için sizler de Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sunulan hizmet ekranlarını kullanabilirsiniz. Online olarak yapılacak işlemlerde en çok dikkat edilmesi gereken detay vatandaşların resmi site üzerinden işlem yapmasıdır. Gelir İdaresi Başkanlığının online sistemlerine benzer pek çok farklı sistem açıldığından dolayı vatandaşların bu sistemleri karıştırmaması gerekir. Fakat özellikle resmi sitelerin net bir şekilde biliniyor olması bu konuda vatandaşların kolay bir şekilde işlem yapmasına imkan sağlamaktadır. Herhangi bir sorun ile karşılaşmamak ve güvenli bir şekilde işlem yapmak istediğiniz durumlarda bu küçük detaya dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Türkiye genelinde tüm vatandaşların belirtildiği gibi işlem yapabilmesi mümkündür ve aynı zamanda sistem tamamen ücretsizdir.
Etiketler:

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.