EGM TRAFİK CEZASI SORGULAMA

EGM TRAFİK CEZASI SORGULAMA

Trafik cezası sorgulama ve otopark cezası sorgulama işlemleri artık Emniyet Genel Müdürlüğünün resmi web sitesi olan www.egm.gov.tr internet adresinden yapılabilecek. EGM tarafından yapılan açıklamaya göre;

“2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereğince ülkemizde trafikteki araçların tescil plakasına, araç sürücülerine ve diğer kişilere tanzim edilmiş olan trafik idari para cezası karar tutanaklarının, trafik şube birimleri tarafından bilgisayar veri girişi yapılacağı an itibari ile bilgi amaçlı olarak trafik araç sorgulama işlemleri halkımızın hizmetine sunulmuştur. Sorgulama yapabilmek için kişinin kimlik bilgilerini sisteme girerek doğrulama yaptıktan sonra sorgulama yapabilmektedir” denildi.

Bu açıklamaya göre aracın plakası üzerinden tanzim edilmiş trafik cezaları için aracın plakası ve tescil belgesi seri nosu, tüzel kişiler için ise vergi kimlik no, gerçek kişiler için T.C. kimlik no ile nüfus cüzdan seri ve sıra no kişiye özel bilgilerin sorgulama sistemine eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir. İstenilen bilgiler sisteme girildiğinde, trafik cezasının tanzim edildiği il/ilçe, kesilen cezanın yeri, ceza tarihi, ceza saati, hangi maddeden ceza kesildiği, trafik cezası tutanağının seri ve sıra nosu ile ceza tutarı görülebilmektedir.

Güncelleme tarihi: 16.11.2015

EGM trafik cezası ve otopark sorgulama uygulamasına giriş yaparak öncelikle kimlik doğrulama aşamasını geçip daha sonra 4 farklı başlıktan oluşan seçeneklerden biriniz seçip araç trafik cezası sorgulama işlemini  yapabilirsiniz. Bunu resim olarak göstermek gerekirse öncelikle kimlik doğrulama kısmını geçiyoruz.

trafik cezasi ve otopark sorgulama
Daha sonra istediğimiz seçeneği seçerek araç ceza sorgulama işlemine başlıyoruz. Genellikle seçilen araç plakasına yazılan ceza sorgulama seçeneğidir.

egm trafik cezası sorgulama

Daha sonra araç plaka numarası ve tescil belge numarasını girerek aracımıza ait trafik cezalarının dökümünü alabiliriz.

 plakaya-trafik-cezasi

EGM TRAFİK CEZASI SORGULAMA İÇİN : TIKLAYINIZ
Etiketler: , , , , , , ,

Bu yazı için 11 yorum yapıldı:

 1. vedat dedi ki:

  trafik cezam varmı ne zamana kadar ödemem lazım

  1. admin dedi ki:

   Vedat bey yazımızın sonunda yer alan linki kullanabilirsiniz.

 2. ibrahim altun dedi ki:

  63 vm 299

 3. 34UG6475 dedi ki:

  Borcum varmı lütfen cvp

 4. iRFAN YERGÜN dedi ki:

  78YA337 PLAKALI ARACIN TÜM BORÇLARI HAKKINDA BİLGİ İSTİYORUM .CEVAP VERİRSENİZ MEMNUN OLURUM ,TEŞEKKÜRLER.

 5. MEHMET SİNAN İZGÜR dedi ki:

  34 UFU 20 PLAKALI ARACIMIN TRAFİK CEZASI VAR FAKAT DETAY GÖREMİYORUM. CEZA DETAYLARINI YOLLAYABİLMENİZ MÜMKÜN MÜ? TEŞEKKÜRLER.
  522 KÜSÜR TL CEZA, 350 KÜSÜR DE GECİKME GÖZÜKÜYOR SADECE O KADAR YAZIYOR.

 6. MUSTAFA DANDİN dedi ki:

  38dt357 plakalı araçla ceza yedim bu cezayı ödedim yalnız kimlik numarasıyla değil şirket aracı plakasıyla bu gelen ceza şahsa kesilen ceza imiş 1609+189 1798tl
  şirkete ceza gelmedi bu ceza ödemesini şirket aracından şahısa değiştirmekmi gerekiyor
  yetersiz sürücü belgesi ile araç kullanmak ve kırmızı ışık ihlali olarak 1798 erken ödeme indirimi ile 1348,50 tl ödedim ne yapmam lazım şirkete gelecek ceza miktarı nedir bu şekilde kalırsa 189 tl fazla ödeme mi yapmış oluyoruz.

 7. Murat dedi ki:

  Bilgileri giriyorum ama bisi cikmiyo ama eve kagit geldi radardan dolayi 189 tl ceza yazmislar nasil yapicam

 8. ahmet yıldız dedi ki:

  Trafik cezamı buradan ödeyebiliyormuyum

 9. selahattin şen dedi ki:

  06ba0967 plakalı aracımı sattım ancak bir cerzası vardı mahkemeye itirazda bulun muştuk bunu nasıl görebilirim

 10. Naile dedi ki:

  Şirketimize ait araçlar 2013 yılında satılmış olmasına rağmen,vergi dairesi borç sorgulamasında 2016 da yenmiş trafik cezaları olduğu görünüyor.Hangi araç ların olduğunu,kime nasıl yazıldığını nereden nasıl öğrenebiliriz?
  Ayrıca,2010 da yenmiş cezalar 2014 te 2015 te geliyordu hep,bunlar ne zaman biter ki,artık cezalar kesildiği anda bildirim oluyor diye biliyorum…

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.