GİB BORÇ ÖDEME


GİB BORÇ ÖDEME

Gelir idaresi başkanlığı resmi sitesinden internet vergi dairesi aracılığı ile vergi borçlarınızı ve cezalarını kredi kartı ile ödeme imkanına sahipsiniz. Bunun için yapmanız gereken gib gov tr sitesine girerek internet vergi dairesi bölümüne giriş yapmak.

Bu bölümden bir çok ödeme, sorgulama ve hesaplam işlemi gerçekleştirebilirsiniz.İnternet vergi dairesi sayfasında yer alan sorgulamalar, motorlu taşıtlar, uygulamalar, hesaplamalar, başvuru formları ve vergi türleri seçeneklerini kullanarak aradığınız her şeye ulaşma imkanı bulabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak gib borç ödeme , gib borç sorgulama ve gib borç hesaplama gibi işlemlere ulaşabilirsiniz.

Güncelleme tarihi: 07.11.2015

GİB borç ödeme geniş bir kavramdır. Gelir İdaresi Başkanlığı kanunlarımıza göre vergi ceza ve mükellefiyetten doğan borçları tahakkuk etme ve tahsil etmeyle yetkilendirilmiştir. Bu sebepten GİB borç ödeme uygulaması bir çok konuyu kapsamaktadır. Şimdi GİB borç ödeme uygulaması ile hangi ödemeleri yapabileceğimize bir göz atalım.

GİB Borç Ödeme İle Hangi Ödemeler Yapılır?

  • Motorlu taşıtlar vergisi ödemesi
  • Trafik cezası ödemeleri
  • Emlak vergisi ödemeleri
  • 6111 yapılandırma ödemeleri
  • 6552 yapılandırma ödemeleri
  • Cep telefonu harçları
  • Diğer cezalardan kaynaklana ödemeler

Ayrıca vergi ve borçlardan kaynaklanan tüm ödemler GİB borç ödeme uygulaması ile yapılabilmektedir. İnternet vergi dairesi uygulaması ile yapılan ödemeler halk arasında GİB borç ödeme olarak geçmektedir. Aslında ödeme işlemlerinin tamamı internet vergi dairesi üzerinden yapılmaktadır.

Gib Borç Ödeme İçin : Tıklayınız


Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.