GİB GECİKME ZAMMI VE FAİZİ HESAPLAMA


GİB GECİKME ZAMMI VE FAİZİ HESAPLAMA

Maliye Bakanlığı bünyesinde bulunan Gelir İdaresi Başkanlığı interneti hizmetlerinde çok daha etkin bir şekilde kullanmaktadır. Özellikle mükelleflerinin vergileri ile ilgili olan işlemlerini çok daha kolay bir şekilde yapabilmelerine olanak sağlayabilmek amacı ile modern bir hizmet sunmaktadır.

Bu noktada artık internet vergi dairesi sayfasına ilave edilen GİB gecikme zammı ve faizi hesaplama uygulaması ile devlete var olan borçlarınız ile ilgili olarak en doğru gecikme zammı ya da gecikme faizi hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

GİB Gecikme Zammı ve Faizi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Yazımızın devamında uygulamaya kolay bir şekilde erişim sağlayabileceğiniz bir bağlantı mevcuttur. İnternet vergi dairesinin bu ilgili uygulaması olan GİB gecikme zammı hesaplama uygulamasında gecikme zammı ya da gecikme faizi seçeneklerinden birini yapacağınız işlem doğrultusunda işaretlemeniz gerekmektedir.

Daha sonra ise borcunuzun vade tarihini ve hesaplamayı yaptığınız tarihi seçmeniz gerekmektedir. Birden fazla hesaplamayı aynı anda yapabileceğiniz bu uygulamada hesapla sekmesine tıklayarak birkaç saniyede gecikme faizi ya da zammını hesaplayabilirsiniz.

Güncelleme tarihi: 07.11.2015

Aşağıda gecikme zammı ve faizi hesaplama sayfasının örnek ekran görüntüsü yer almaktadır. Tabloyu inceleyerek bilgilerinizi kontrol ediniz. Bu şekilde yapacağınız hesaplamalardan en doğru sonuçları alacaksınız.

No
G.Zammı
G.Faizi
Vade
Tarih
Miktar
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25

 

GİB Gecikme Zammı ve Faizi Hesaplama İçin:Tıklayınız

 


Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.