GİB KİRA VERGİSİ ÖDEME


GİB KİRA VERGİSİ ÖDEME

Ülkemizde pek çok konuda olduğu gibi kira alanında da vergilendirme bulunmaktadır. Bu noktada kira geliri elde etmekte olan vatandaşların GİB kira vergisi ödeme işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Vatandaşların kira geliri elde etmeleri durumunda önceden belirlenmiş olan oranlar düzeyinde ödemelerini Gelir İdaresi Başkanlığı’na yapma zorunluluğu bulunmaktadır. Vatandaşların bu ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için pek çok farklı nokta ve yöntem bulunmaktadır.

GİB Kira Vergisi Ödeme Nasıl ve Nereye Yapılır?

Buna göre vatandaşlar GİB kira vergisi ödeme işlemlerini, herhangi bir vergi dairesinden yapabilme olanağına sahiptir. Vatandaşlar dilerlerse tüm banka şubelerinde de GİB kira vergisi ödeme işlemlerini gerçekleştirebildikleri gibi aynı zamanda da bazı bankalar dışında diğer tüm bankaların internet şubelerinde de kira vergisi ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Güncelleme tarihi: 06.11.2015

YENİ BİLGİ:

GİB kira vergisi ödeme işlemlerinde vergi dairesine gidip bizzat ödeyebileceğiniz gibi bankalar üzerinden de verginizi ödeyebilirsiniz. Aşağıdaki tabloda kira vergisi ödeme kanallarını göreceksiniz. Ödemenin yapılacağı kuruma göre ödeme yöntemleri değişiklik göstermektedir.

Bazı bankalar internet bankacığı, kredi kartı imkanı varken bazılarında yoktur. Sevgili okurlarımız sorgula.gen.tr ailesinden beklentilerinizi anlayarak sizlere kira vergisi ödeme konusunda faydalı olacağına inandığımız kira vergisi ödeme kanallarının listesini veriyoruz.

BANKA ADI ŞUBE İNTERNET
BANKACILIĞI
ATM KREDİ KARTI
İLE ÖDEME
SİSTEMDEN KREDİ
KARTI İLE ÖDEME *
AKBANK X X X X
AKTİF BANK X X X
ALBARAKATÜRK KATILIM BANKASI X X
ALTERNATİFBANK X
ANADOLU BANKASI X
CİTİBANK X
DENİZBANK X X
BURGAN BANK X X
FİBABANKA
FİNANSBANK *** X X X X
GARANTİ BANKASI X X X X
HSBC BANK X X X X
İNG BANK X X
KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI X
ŞEKERBANK X X
T.C. ZİRAAT BANKASI ** X X X X X
T. HALK BANKASI X
T. İŞ BANKASI X X X X
T. VAKIFLAR BANKASI X X X
TÜRK EKONOMİ BANKASI X X
TEKSTİLBANK X
TURKISHBANK X
TURKLAND BANK X
TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI X X
YAPI ve KREDİ BANKASI X X X
ODEABANK X X X

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. selahattin diyor ki:

    kira vergimi yatırmak istiyorum

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.