HİBE KREDİSİ NEDİR?

HİBE KREDİSİ NEDİR?

Kendi işini kurmak isteyenler, proje geliştirenler, işini geliştirmek isteyenler, fikri olup yeterli sermaye bulamayanların son günlerde gözbebeği olan hibe kredisi için başvuru her geçen gün daha da artmaktadır. Devlet tarafından kurumlarca verilen hibe kredisi birçok kişiye ekmek kapısı açmıştır. Kurullarca gerekli şartları taşıyan vatandaşlar 10 bin liradan 400 bin liraya kadar bir bütçeye sahip olabiliyorlar. Bu kredilerin bir bölümü iş kurma safhasında bir bölümü de üretim esnasında verilmektedir. Alınan kredi miktarı iş istihdamına göre de değişmektedir. Bu krediler iki yıl sonra uzun süren vadelerde faizsiz bir şekilde geri ödenmektedir. Bu sistemin amacı vatandaşlara iş istihdamı sağlamak, iş gücünü geliştirmek, ülkenin kalkınma gücüne destek vermektir. Bu amaca verilen krediler faizsiz bir şekilde sadece alınan anaparanın ödenmesiyle sonuçlanır. Böylece girişimciler ekstra bir yükün altına girmeyip sadece aldıkları krediyi ödemektedirler, faiz sıkıntısı yaşamamaktadırlar. Bu sayede kazançları her geçen gün daha da artmaktadır kar paylarları yükselmektedir. En önemlisi de artık kendi işinin sahibi olmuş kendi ayaklarının üzerinde durabilmektedirler.

Hibe Kredisi Alma

Bu sistemden daha ayrıntılı bilgilenmek isteyenler ayrıca ücretsiz danışmanlık hizmeti veren firmalardan da destek alabilirler. Bu destekler sayesinde iş ayrıntılarını daha da iyi anlayacaklardır. İlerde karşılarına çıkabilecek zorlukların üstesinden daha rahat gelmelerine yardımcı olacaktır. Girişimci, kobiler, belirli bir meslek sahibi olanlar, belediyeler, zanaatkarlar, sanayiciler, üreticiler, çiftçiler ve daha birçok kişi hibe kredisinden yararlanabilecektir. Girişimcilerin projeleri için herhangi bir işletmeye sahip olmamaları, fikirlerinin gelir getirmesi gerekmektedir. Ülkemizde tarım ve hayvancılığın ön planda olmasından dolayı birçok vatandaşımız tarım ve hayvancılık alanında hibe krediye başvurmaktadır. Bu alanlarda küçük ve büyük baş hayvancılık, süt ürünleri, besicilik gibi alanlarda istihdam edinmektedirler. Bu istihdam sayesinde üretim artacak ve ülke kalkınmasında büyük bir rol alınılacaktır.

Hibe kredisi için günümüzde KOSGEB üzerinden gerekli olan tüm destek alınabilir durumdadır. Bu açıdan sizler de KOSGEB aracılığı ile yapacağınız işlemler sayesinde kolay bir şekilde bu imkandan yararlanabilirsiniz.
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.