İBB TRAFİK GÜZERGAH SORGULAMA

İBB TRAFİK GÜZERGAH SORGULAMA

Trafik yoğunluğunun fazla olduğu İstanbul için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından özel bir uygulama geliştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi trafik adı verilen uygulama sayesinde İstanbul’da yolculuk yapmak isteyen herkes daha kolay bir şekilde güzergah belirleyebilir ve aynı zamanda yollardaki trafik yoğunluğunu görüntüleyebilir.

İBB Trafik Uygulaması

İBB Trafik olarak adlandırılan uygulama sayesinde kişilerin İstanbul trafiğinde ihtiyacı olacak Tüm detaylar uygulama ile sunuluyor. Cep telefonlarına yönelik geliştirilen bu uygulama için kişilerin işletim sistemlerine uygun olan versiyonu telefonlarına indirerek kurması yeterli olacak. Sistemden yararlanmak isteyen kişiler için aynı zamanda internet sitesi üzerinden de gerekli olan destek sağlanıyor. Bu açıdan sizler de  sunulan bu hizmetlerden yararlanarak İstanbul trafiğinde çok daha kolay bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. İBB Trafik uygulamasının en önemli avantajlarından bir tanesi uygulamanın trafik yoğunluğunun anlık bir şekilde gösterilmesi olurken yolculuk yapacağınız noktaya daha az yoğunluğun bulunduğu bölgelerden ulaşabilmeniz de bu sayede mümkün hale gelebiliyor. Bu tür durumlar için kişilerin İBB Trafik güzergah planlama işlemlerini yapması yeterli. Kişilerin mobil uygulamalar aracılığıyla yapacakları güzergah planlamaları sayesinde çok daha kolay ve kısa süre içerisinde yolculuk yapabilmek mümkün.

İBB Trafik  Kullanımı

Uygulama açıldıktan sonra kişilerin işlemlerini yapabilmesi adına uygulamadaki menüden yararlanması yeterli. Menüden yapacağınız seçimler ile birlikte güzergah planlama başta olmak üzere diğer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İBB Trafik güzergah planlama gibi hizmetlerin kullanılmasını mümkün hale getiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi üstelik sunduğu hizmetler için ücret almamaktadır. Vatandaşların İstanbul sınırları içerisinde kolay bir şekilde ulaşım yapmasını amaçlayan ve trafikteki yoğunluğun da bu sayede azalmasını hedefleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bu açıdan sürekli güncellemeler ile uygulamayı günceleştirmektedirç Bu bakımdan uygulamadan elde edilecek sonuçlar güncel ve doğru olduğu gibi kişilerin işlerin uygulamadan yararlanması özellikle trafik yoğunluğunun fazla olduğu saatlerde büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Resmi internet sitesi üzerinden de uygulamanın kullanılabilir olması kişilerin n kolay bir şekilde işlem yapmasını sağlar. Yapılacak incelemelerde üstelik sadece yolların yoğunluğu değil kaza olan bölgeler, yol çalışmasının bulunduğu bölgeler ya da trafiğe kapatılan bölgeler de kolay bir şekilde görülebilmektedir.
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.