İCRA DOSYASI SORGULAMA

İCRA DOSYASI SORGULAMA

İcra dosyasında borcunuzun olup olamadığını, dosyanın kapanıp kapanmadığını vatandas uyap portalından öğrenebilirsiniz.

İcra dosyası sorgulama yaptığınızda, davalarınızın sonucu kesinleştiği halde sistem üzerinde hala borcunuz görünüyor ise; icra dava dosyanızın işlem gördüğü Mahkeme/İcra dairesine başvurarak icra dosyası durumunuzun UYAP vatandaş portalı üzerinden kapatılmasını istemeniz gerekmektedir.

Mahkemede bulunan ilgili daire icra dosyanızın kapatılmasını sağlayarak uyap ve e-devlet sistemleri üzerinden de kaldırılmasını hızlandıracaklardır.

İcra dosyası sorgulama yapmak ve diğer sorularınıza cevap bulmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak UYAP sistemine girebilirsiniz.

Güncelleme tarihi: 10.11.2015

İcra dosya sorgulama için öncelikle aşağıdaki uyap linkine tıklayınız. Açılan sayfaya giriş yaptıktan sonra dosya sorgulama bölümünü açınız. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi sizden istenen bilgileri girmelisiniz. Bunlar; yargı birimi, il adı, adliye, birim, TC no, cüzdan seri-sıra no bilgileridir.

Sizden istenen bilgileri girerek icra dosya sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. UYAP portalı üzerinden vatandaş girişi yaparak dava dosyalarınız ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca e devlet sistemi üzerinde de mahkeme dava dosya sorgulama işlemlerini görüntüleyebilirsiniz. UYAP üzerinden vatandaş girişi haricinde; avukat girişi, kurum portalı, bilir kişi portalı, sms bilgi sistemi ve e-satış portalı bölümleri de yer almaktadır.

icra-dosyasi-sorgulama




Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 5 yorum yapıldı:

 1. zafer kasikci dedi ki:

  İcraya verdigimiz dosya hangi dairede (yayla termal)

 2. taner dedi ki:

  ne kadar borcumuz var öğrenemiyoruz. mahkeme sonucu yargıtay sonucu e devlette görünmüyor. başka bir adliyedende alamıyoruz mahkeme kararlarını bu nasıl iştir. ben uzak bi yerde çalışıyorum adanaya gidememki

 3. necla yılmazer dedi ki:

  icra varmı

 4. Murattalay dedi ki:

  Borç

 5. Murattalay dedi ki:

  İcraborcu

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.