İMEİ CEP TELEFONU EŞLEŞTİRMESİ

İMEİ CEP TELEFONU EŞLEŞTİRMESİ

Türkiye’de telefonların resmi bir şekilde kullanabilmesi adına mutlaka İMEİ adı verilen kaydının yapılması gerekecektir. Kaydın yapılması halinde telefon ile ilgili resmi açıdan herhangi bir sorun yaşanmaz. Kişiler telefonun İMEİ durumunu öğrenebilmek adına internet üzerinden sorgulama yaparak bilgi alabilmektedir.

İMEİ Sorgulama

İnternet aracılığı ile yapılacak sorgulamalarda e devlet hizmet ekranlarının kullanılması gerekir. E devlet aracılığı ile yapılacak sorgulamalar sayesinde kişilerin kolay bir şekilde bilgi alması söz konusudur. Bu açıdan İMEİ cep telefonu eşleştirmesi gibi farklı sorgulama işlemlerinizi e devlet üzerinden kolay bir şekilde destek sağlayabilirsiniz.

E devlet aracılığı yapılacak sorgulama işlemlerinde kişilere gerekli olan destek sağlandığı gibi sadece e devlet üyeliğinin bulunması yeterli olacaktır. Bu açıdan eğer edevlet üyeliğiniz bulunmuyorsa yapacağınız müracaatlar sonrasında ilk olarak e devlet üyeliğini oluşturabilir ve sonrasında bu e devlet üyeliğiniz üzerinden kolay bir şekilde İMEİ sorgulamasını yapabilirsiniz.

E Devlet İMEİ İşlemleri

E devlet arasında yapılacak sorgulamalarda kişilerin üzerine kayıtlı olan tüm telefonları detaylı bir şekilde yayınlanır. Bu sayede telefonunuz üzerinden yapacağınız İMEİ sorgulaması ile ekranlarda yayınlanan bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol edebilir ve bu konuda kolay bir şekilde telefonlarınız için güvenli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Yapılacak sorgulamalarda kişilerin özellikle yanlış bilgilerin olduğunu tespit etmesi halinde mutlaka konu ile ilgili en kısa süre içerisinde müracaatta bulunması gerekecektir.

IMEI kaydı konusunda kişilerin belirli hakkı bulunduğu gibi bu haklar dahilinde telefonun kayıtlı bir şekilde kullanımına devam edebilmesi mümkün olabilir. Fakat belirtildiği gibi çeşitli sorunlar üzerinden kişilerin mağdur olmamak adına mutlaka durumu kontrol etmesi gerekir. E devlet üzerinden sunulan hizmetler de kişilerin cep telefonları aracılığıyla da sorgulama yapabilmesi mümkündür. Mobil uygulamalarını kullanılması bu konuda yeterli olacağı gibi mobil uygulamalar aracılığıyla yapacağınız sorgulamalar sayesinde ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde giderebilirsiniz.

Mobil uygulamaların kullanılması adına ilk olarak uygulama mağazalarından kişilerin gerekli uygulamayı indirmesi ardından ise uygulama üzerinden e devlet üyelik bilgileri ile giriş yaparak sorgulama yapması gerekir. Bu açıdan gerek bilgisayarlar gerekse de cep telefonları üzerinden sorgulama yapılması ve bilgi alması oldukça kolay bir hale getirmiştir.
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.