İNTERNET VERGİ DAİRESİ TRAFİK CEZASI GÖRÜNMÜYOR

İNTERNET VERGİ DAİRESİ TRAFİK CEZASI GÖRÜNMÜYOR

Araç sürücülerinin aldığı trafik cezaları adrese tebliğ edilmektedir. Tebliğ edilen trafik cezası için ödeme süreci başlatılarak kişilerin cezayı ödemesi beklenmektedir. Bu doğrultuda kişilerin online olarak trafik cezasını ödemesi mümkündür. Fakat bazı durumlarda internet vergi dairesi trafik cezası görünmüyor şeklinde sorunlar yaşanabilmektedir.

Eğer siz de internet vergi dairesi trafik cezası görünmüyor şeklinde bir sorunla karşılaştıysanız, ödemelerinizi gecikmeden kurumlar üzerinden yapmanız gerekmektedir. Böylece hem vakit kaybetmeden hem de erken ödeme imkanından yararlanarak trafik cezası ödemesini yapabilirsiniz. Böylece internet vergi dairesi trafik cezası görünmüyor ile uğraşmanıza gerek kalmadan trafik cezanızdan da kurtulmanız mümkün olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 11.11.2015

Trafik cezasının sistemde görünmemesinin çeşitli sebepleri olabileceği gibi kişilerin aldığı trafik cezalarının 2–3 gün gibi bir süre içerisinde görünmemesi normal olarak kabul edilmektedir. Sisteme geç girilen ceza bilgileri nedeniyle bu konuda aksamalar yaşanabilmektedir.

ceza

Online olarak yapılacak işlemlerde trafik cezasının görünmemesi nedeniyle mağduriyet yaşanabilmektedir. Özellikle erken indiriminden yararlanmak isteyen kişiler, bu süre içerisinde herhangi bir şekilde trafik cezası sorgulaması yapamazsa, bu imkandan yararlanılması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle sorgulama işlemlerinde sorun yaşandığında kurumlar üzerinden ya da alternatif trafik cezası ödeme kanallarının tercih edilmesi gerekmektedir. Böylece herhangi bir sorun yaşanmadan kolay bir şekilde ödeme işlemleri yapılabilecektir. Sizler de bu konuda belirtilen adımları takip ederek sorunu çözebilir ve tüm trafik cezalarınızı ödeyebilirsiniz.
Etiketler: , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Mehmet BİRER dedi ki:

    İki yıl önce, trafik para cezası makbuzu üzerindeki bilgileri, GİB İnt. Vergi Dairesi üzerinden kendim işleyip, kredi kartı ile ödeme yapmıştım.
    Şimdi neden yapılmıyor?
    Neden?

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.