İSTANBUL ENGELLİ VERGİ İNDİRİMİ SORGULAMA


İSTANBUL ENGELLİ VERGİ İNDİRİMİ SORGULAMA

İstanbulda ikamet eden vatandaşlarımızın engelli ve özürlü vergi indirimi ve avantajlarından nasıl ve ne şekilde yararlanabilecekleri İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından açıklanmıştır.

Aşağıdaki sizlerle paylaşacağımız bilgiler ışığında izlemeniz gereken yollar belirtilmiştir. İstanbul vergi dairesi başkanlığının yayımladığı duyuru aşağıda yer almaktadır.

“Engelli vatandaşlarımızın vergi avantajından yararlanabilmeleri için müracaatlarının akabinde gerçekleşmesi gereken bazı süreçler bulunmaktadır. İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığına başvuruda bulunan her engelli vatandaşımızın dosyalarının hangi aşamada olduklarını öğrenebilmeleri için artık Başkanlığımıza kadar gelmelerine veya telefonla ulaşmaya çalışmalarına artık gerek kalmadı.

İşlemin hangi safhada olduğunu bilgisayar ortamında bulunduğunuz yerden sorgulayabilmek için ihtiyacınız olan 3 şey var internetli bilgisayar, müracaat esnasında verilen dosya no ve soyadı. EVİSs sorgulama ekranından şahsınızla ilgili iki bilgiyi girdiğinizde dosya akıbetini takip edebilirsiniz.”

Güncelleme tarihi: 08.11.2015

Eviss engelli vergi indirimi sorgulama sorgulama yapmak için öncelikle yazımızın sonunda buluna linke tıklayınız. Ardından açılan sayfada TC kimlik bilgisini ve soyadınızı giriniz. Ardından açılacak sayfa aşağıdaki ekran görüntüsü gibidir. Sayfada dosya no, TC kimlik no, ad soyad, açıklama, başvuru durumu yer almaktadır.

eviss vergi indirimi

EVİS SORGULAMA İÇİN : TIKLAYINIZ


Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 8 yorum yapıldı:

 1. EGEMEN diyor ki:

  EVİSs çalışmıyor şaşılacak durum daha başka ne diyelim bu devirde içler acısı insanlara yapılmaz bu üstelik bizlere..

 2. abu bekir diyor ki:

  eviss kaç gündür site açılmıyor bizle dalga mı geçiliyor anlamıyoruz ne kadar zor zaten iş yok güç yok bekle babam bekle ben kalp hastasıyım nakil bekleyen ve 7 aydır çalışmıyorum ilaçlarımı alamayacak durumdayım ve vergi indirimi bekliyorum emeklilik için işimiz yok bekle babam bekle geçen ay vergi dairesine gittim evraklarım orda olmasına rağmen ordaki memurlar dahi gelmedi diyor onlar ne kadar zor durumda olduğumuzu bilmiyolar ve allaha havale ediyorum

 3. mehmet diyor ki:

  ben mehmet güneş 100/58raporum var 5750 gunum var emeklı olamadım mezarlıktamı olcaz bırde engellıye yardımcı oluyoz derler 28senedır calışıyom hep askerı ucret işverenler sız engellı kadrosundasınız calışmada vazıfsız elamanız maaş askerı ucret herkese 250zam bıze 50lıra zam nıcın ayrıcalık allaha havale edıyom bır anonce vergı ındırımı gelsınde ayrılalım yeter yaşım 50lıye gıdıyo 19 12 2014 tarıhınde gonderdım halen sonuc beklıyoz bukadar yogunmu calışıyor bızım devlet bunlarl denetlıyen yokmu ben 900lıra aylık alıyom sabah 5de yola cıkıyom akşam 7de eve gelıyom hakkımı helal etmıyom aldıkları para zehır olsun herkez işini yapsa kımseler madur olmaz

 4. MURAT KIRIKKANAT diyor ki:

  kulaktan %24 işitme kaybı verdiler.Raporları tekrar inceleyip tekrar inceleyip
  yeniden kurula girme şansım var mı?

 5. bayram diyor ki:

  slm ben bayram . dereceye girdiniz rapor isyerine gönderildi diyor kaç günde geliyor bilgisi olan varmı şimdiden tesekkur

  1. İRFAN diyor ki:

   Benim bir arkadaşım rapor işyerine gönderildi yazısından sonra bir ay falan beklediğini söylemişti

 6. Ferhan diyor ki:

  2 ay oldu bende bekliyorum bakalım ne zaman sonuç lanir

 7. Ferhan diyor ki:

  Sonuçlar kaç ayda açıklanır bilen varmı acaba

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.