K BELGESİ SORGULAMA

K BELGESİ SORGULAMA

Trafiğe çıkan araçların belli standartlara yerine getirmesi gerekmektedir. Bu bakımdan özellikle trafikte ticari taşımacılık yapan araç sahiplerinin k belgesi adı verilen belgeye sahip olması gerekmektedir. Bu belgenin olmadığı durumlarda taşımacılık ve ya ticari mal taşımasının yapılması mümkün değildir.

K Belgesi Sorgulama

Bu K belgesine sahip olmadan taşımacılık yapan kişilerin tespit edilmesi ile birlikte bu kişilere ceza verilmektedir. K belgesi yapılan işin türüne göre çeşitlendirilmiştir. Öyle ki k1, k2, k3 gibi çeşitleri olan K belgesi için online olarak sorgulama yapabilirsiniz. Bu konuda sorgulama yapmak isteyen vatandaşların k belgesi sorgulama sayfasına girmesi yeterli olacaktır.

light

Güncellenme Tarihi: 09.11.2015

Taşımacılık konusunda K belgesi tek başına yeterli değildir. Taşımacılık yapılacak malların durumuna ve türüne göre ek izinlerin alınması gerekebilmektedir. Bu nedenle kişilerin bu tür durumlara karşı dikkatli olması gerekmektedir. Yapılacak herhangi bir ihmalde kişilere ceza verilecektir.

Özellikle K belgesi olmadan taşımacılık yapılması halinde, kişilerin yüksek ceza alması gerekecektir. Bu nedenle kişilerin yaptığı bu işlemlerin tespit edilmesi halinde, direk ceza işlemlerine başlanacaktır. Yapılacak işlemlerde bu nedenle resmi prosedüre dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu şekilde yapılacak işlemler sayesinde taşımacılık konusunda tüm gereklilikler yerine getirilmiş olacaktır. Kişilerin herhangi bir çevirme gibi durumlarında yapılacak kontrollerde de bir sorun yaşanmayacaktır. K belgesi ile ilgili detaylı işlemler için resmi mevzuatların incelenmesi bu konuda yeterli olacaktır.

K BELGESİ SORGULAMAK İÇİN: TIKLAYINIZ
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.