MAHKEME SORGULAMA

MAHKEME SORGULAMA

Mahkeme sorgulama işlemlerini turkiye-gov-tr adresinden yapabilirsiniz. Hizmet veren bu uygulama ile adınıza açılmış herhangi bir dava varmı yada devam eden davalarınızın durumunu öğrenebilirsiniz.

Dava sorgulama için e devlet uygulaması kullanılır ve şifre gerekmektedir. E devlet şifresi ile aşağıda size verdiğimiz bağlantı kullanılmalıdır.

Sistem Adalet Bakanlığı verilerine göre hizmet verdiği için en güncel ve en doğru bilgileri içermektedir.

Bu bilgiler ışığında, sadece e devlet şifresi kullanarak e devlet mahkeme sorgulama işlemini en doğru en güvenilir kaynaktan öğrenmiş olursunuz. Mahkeme dava sorgulama yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.

Güncelleme tarihi: 12.11.2015

UYAP Vatandaş Girişi İle Dava Dosyası Sorgulama

UYAP üzerinden mahkeme dava dosyası sorgulama yapmak için öncelikle vatandas.uyap.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir. UYAP vatandaş girişi yaptıktan sonra dava dosyasının durumunu öğrenmek için açılan sayfaya gerekli bilgileri girmeniz gerekmektedir.

Bu bilgiler yargı birimi, il adı, adliye, birim, TC kimlik no, cüzdan seri ve sıra no bilgileridir. Sizden istenilen bilgileri girdiğinizde yeni ekranda hakkınızdaki dava yada davaların durumlarını görebilirsiniz. UYAP vatandaş girişi sayesinde sizlerde çok kolay bir şekilde dava dosyası sorgulama işlemini yapabilirsiniz. E devlet sistemi ile entegre olarak işleyen sistemdeki tüm bilgiler aynı zamanda e devlet girişi ile de görüntülenebilir.

dava_dosya_sorgulama
Etiketler: , , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. şemsettin oskan dedi ki:

    mahkeme sorunum varmı

    1. admin dedi ki:

      Şemsettin bey yazı sonundaki linki kullanarak adınıza herhangi bir dava veya mahkeme olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.