OTO SORGULAMA

OTO SORGULAMA

Ülkemizde kayıtlı araçlar ile ilgili bilgi almak için internetten yardım alınabilir. Bu konuda E-Devlet üzerinden özel bir sorgulama ekranı açılarak hizmet E-Devlet bünyesine dahil edilmiştir. Bu konuda bilgi almak isteyen kişilerin bu nedenle E-Devlet portalına giriş yapması gerekmektedir. E-Devlet üzerinden aracın plakasını yazarak araç ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Araç Sorgulama

Fakat bu sorgulamada araç ile ilgili resmi bilgiler verilmektedir. Aracı rengi, cinsi, haciz durumu olup olmadığı gibi bilgilere ulaşabileceğiniz bu bölümden araç sahibi ile ilgili hiçbir bilgiye ulaşmanız mümkün değildir. Kişilerin kişisel güvenliğini sağlamak amacıyla internet üzerinden plaka girerek böyle bir bilgi edinilmesi önlenmektedir. Bu bakımdan kendi plakanız için kişisel bilgilerinizin de paylaşılması mümkün değildir.

Güncelleme Tarihi: 07.11.2015

Araç sorgulama konusunda pek çok farklı konularda hizmetler sunulmaktadır. Bu bakımdan araçların farklı durumları ile ilgili bilgi kolay bir şekilde alınabilmektedir. Sizler de araç sorgulama yapmak için sunulan hizmetlerin sayfalarına erişim sağlayabilirsiniz. Yapacağınız işlemlerde araç sorgulama için farklı sitelere giriş yapılması gerekmektedir.

Oto Trafik Cezası Sorgulama İşlemleri

Araç sorgulama için yapılacak ceza işlemlerinde Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi kullanılmalıdır. Resmi internet sitesi üzerinden yapılacak işlemler ile birlikte trafik cezalarının tümü hakkında bilgi alınabilecektir. Araç sorgulama için yapılacak ceza sorgulama işlemlerinde kişiler ücret vermeden bilgi alabilmektedir.

Oto Vergi Sorgulama İşlemleri

Araç sorgulama için yapılacak vergi sorgulaması için Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesi kullanılmalıdır. Vergi dairesi aracılığı ile yapılacak sorgulamalarda ödenmeyen tüm vergiler görüntülenecek ve üstelik vergi ödeme işlemleri de yapılabilecektir. Bu açıdan sunulan hizmetlerden yararlanarak sizler de kolay bir şekilde araçların sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Tüm hizmetler ücretsizdir.

OTO SORGULAMAK İÇİN: TIKLAYINIZ
Etiketler: , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. serkan dedi ki:

  35 bc 5562 siyah opel vectra tali yoldan kontrolsüz çıkıp önümdeki araca çarptı kaçtı, çarptığı araç benim önüme savruldu bende arkadan çarptım.maddi hasar büyük. kazaya sebebiyet veren siyah vectra nın kime ait olduğunu öğrenebilir miyiz?

 2. MELEK DALKIN dedi ki:

  MERHABA
  41 TP 177 PLAKALI ARACIN KİMİN ADINA KAYITLI OLDUĞUNU VE OĞRENEBİLİRMİYİM.

 3. Yusuf ulu dedi ki:

  34UZ1673 PLAKALI ARAÇ BORÇ DURUMUNU ÖĞRENEBİLİRMİYİM

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.