ÖZEL PLAKA SORGULAMA

ÖZEL PLAKA SORGULAMA

Standart plakaların yerine adı soyadı ya da şirket bilgilerini plakada yer almasını isteyen kişilerin özel plaka alması gerekmektedir. Bu konuda özel plaka sorgulama yaparak gerekli işlemler hakkında bilgi alabilirsiniz. Özel plakalar, normal plakalara göre çok daha pahalıdır. Bu bakımdan özel plaka almak isteyen ve özel plaka sorgulama yapan kişilerin bu konuda daha fazla ücreti vermesi gerekmektedir.

Özel plaka almak isteyen kişilerin bu konu hakkında trafik tescil bölümüne başvuru yapması gerekmektedir. Bu trafik tescil bölümüne yapılacak olan başvuru ile birlikte kişilere özel plakaları teslim edilecektir. Bu bakımdan kişilerin bu adımları takip etmesi özel plaka almaları için yeterli olacaktır.

arac

Güncelleme Tarihi: 8.11.2015

Özel plaka sorgulama hizmetlerinin yanı sıra online olarak araç sorgulama hizmetleri de yapılabilmektedir. Bu tür hizmetler aynı zamanda araç plaka sorgulama olarak da adlandırılmaktadır. Sunulan hizmetlerden yararlanmak isteyen kişilerin bu konuda mutlaka e devlet sitesini kullanması gerekmektedir. E devlet aracılığı ile yapılacak işlemler sayesinde sizler de kolay bir şekilde araçların plaka bilgileri üzerinden detaylı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Yapılacak işlemlerde sadece plaka bilgisinin girilmesi yeterli olduğundan dolayı kolaylık yaşanmaktadır. Plakası bilinen tüm araçlar için online olarak sorgulama yapılabilir ve bilgi alınabilir. Bu bakımdan sizler de mutlaka sunulan hizmetlerden yararlanarak, araç almadan önce araç ile ilgili resmi duruma göz atmalısınız. Böylece olası bir mağduriyet de önlenmiş olacaktır.

ARAÇ PLAKA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.