RADAR BORÇ SORGULAMA

RADAR BORÇ SORGULAMA

Karayollarında daha güvenli sürüş sağlayabilmek amacı ile devlet tarafından çeşitli sistemler ile karayolları üzerinde daima denetleme sağlayacak sistemler bulunmaktadır. Özellikle hız sınırlarının aşılmaması ve daha az trafik kazası oranları amacı ile Türkiye’deki karayollarında farklı noktalarda radarlar bulunuyor.

Hız sınırını aşan araç sürücüleri bu radarlara yakalanmaktadır. Yüksek cezai uygulamaları bulunan radarlara ilişkin olarak günümüzde internet üzerinden radar borç sorgulama işlemi online olarak yapılabiliyor.

Gelir İdaresi Başkanlığı, İnternet Vergi Dairesindeki borç bilgilendirme servisinde radar borç sorgulama işlemi için T.C. kimlik numarası, nüfus cüzdan seri numarası, anne kızlık soyadının ilk ve ikinci harflerinin girilmesi gerekiyor. Daha sonra ise güvenlik resmi doğrulaması ile sorgulama işlemi yapılabiliyor. Bu sorgulama ile araca ait olarak tüm trafik cezaları detaylı şekilde görülebildiğinden radara yakalanmadan kaynaklı oluşan cezada kolayca görülebiliyor.

Güncelleme tarihi: 16.11.2015

EGM Radar Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

EGM radar trafik cezası sorgulaması için ilk olarak kimlik doğrulama ekranına giriş yapınız. Aşağıda sizlere EGM üzerinden radar trafik cezası ile otopark sorgulama işlemleriniz resimlerle açıklayacağız.

trafik cezasi ve otopark sorgulama

Kimlik bilgilerini doğrulama bölümüne girerek doğrulama butonuna basınız. Açılan trafik cezası sorgulama ve otopark borçları sorgulama bölümünde farklı olarak 4 sorgulama başlığı göreceksiniz.

egm trafik cezası sorgulama

Açılan sorgulama sayfasından kullanmak istediğiniz sorgulama başlığını seçerek araç radar cezası işlemlerini yapabilirsiniz. Aracınızın plakasına kesilmiş tüm cezalar, ehliyete kesilen tüm cezalar, tüzel kişi ceza ve otoparka çekilen araç sorgulama işlemlerini herhangi bir şifreye ihtiyaç duymadan online olarak yapabilirsiniz.

EGM üzerinden sorguladığınız trafik radar cezası ödemeleri yapılamaz. Ayrıca EGM e devlet işbirliği ile artık trafik cezası sorgulama işlemlerinizi e devlet üzerinden de yapabileceksiniz.

Yapılan duyuruya göre sisteme giriş yaparak sadece adınıza kayıtlı plakayı girerek plakanıza yazılmış trafik cezalarını görüntüleyebileceksiniz. Sistemde yer alan trafik cezaları son 1 yıl içerisinde planıza yazılmış cezalardan oluşmaktadır. Siz ödeme yapsanız dahi sistemde kalmaya devam edecektir.

RADAR CEZASI BORÇ SORGULAMA İÇİN : TIKLAYINIZ
Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 15 yorum yapıldı:

 1. nesimi dedi ki:

  Merhaba,
  Ceza kesildikten ne kadar süre sonra GİB’in sitesinden ödeme yapabiliyoruz? Elimizde makbuz var ama sistemden cevazı göremiyoruz!

 2. 34gl320 hasar kaydi alabilirmiyim dedi ki:

  Plakanin önceki h kaydini alabilirmiyim

 3. mustafa şahbaz dedi ki:

  radar cezam varmı

 4. Zekeriya dedi ki:

  Slm 2014 yilinda turkiyeden gelirken ceza yedim ve makbuzun fotokopusini gonderdim parayi odeyemedik aslisini isdemisler ben yurdisinda kaliyom onu ogrdnmek isdiyom saygilarimla

 5. Ahmet IŞIK dedi ki:

  Sayın yetkili;
  06 DV 0957 plakalı yağızlar şirketinden kiralık aracın 2013 yılı içindeki radar cezaları ve kontrol bilgilerinin çıkartılarak, tarihleri ve ceza miktarları işlenmiş olarak, mailime gönderirseniz memnun olurum.
  teşekkürler.

 6. sadikbayin dedi ki:

  Radar ceza. Varmi

 7. TİMUR BİLGİN dedi ki:

  67sl736 plakalı arabamın cezası varmı öğrenmek istiyorum mail adresime gönderirmisiniz

 8. Tamer Kaplan dedi ki:

  16NKR50 Plakalı araç kiraladım.Bana 142 lira radar borcu var dediler.Tarih:08.07.2015 .Borç bilgilerini gönderirmisiniz.Teşekkür ederim.

 9. ugur dedi ki:

  Gecen hafta Radar a girdim galiba nasil ogrencem

 10. aslan kacaran dedi ki:

  Radar cezasivarmi

 11. fahri dedi ki:

  19.10.2015 tarihinde radara girdigimi düşünüyorum açaba nasıl örenecegim kaç tldir

  1. Mashar dedi ki:

   Birgunde 4 kez radar ceza yazarım 4 tane radar cezasi gelmiş bana böyle birşey mümkünmüş

 12. yardimci dedi ki:

  Bütün borçlarınızı ilk olarak e-devlet üzerinden sorgulayıp: ceza, borç, trafik, ehliyet vs gibi kelimeler ile tek tek sorgulatın.
  Sonra EGM sitesinden trafik borç sorgulamasını yapın.
  Bulanlar ancak inananlar olacak 🙂

 13. Tuncer dedi ki:

  38 ku 476 aracımin cezası varmı mail adresime gonderirmisiniz tesekkurler

 14. Arif dedi ki:

  aracıma radar cezası gelmşti ödedim ama göremiyorum ödendiğini

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.