REHİN SORGULAMA

REHİN SORGULAMA

İkinci el araçlar için çeşitli durumlar olabilmektedir. En çok görülen ve kişilerin en çok mağdur olduğu olaylar ise rehin kararı çıkartılmış bir aracı almaktır. Bu konuda noter üzerinden resmi satışı yapılmadan ödemesi yapılan araçlar sonrasında kişilerin paraların alabilmesi oldukça zordur ve bu nedenle de pek çok kişi bu konuda mağdur olabilmektedir.

Araç Sorgulama

Bu tür mağduriyetlerin yaşanmaması adına rehin sorgulama yapılmalıdır. E Devlet üzerinden yapılacak olan bu sorgulama sayesinde kişilerin rehin sorgulama yaparak araçlar üzerinden herhangi bir kararın olup olmadığı öğrenilebilmektedir. Bu şekilde sorgulama yaparak siz de rehin kararını öğrenebilir ve bu karar doğrultusunda bir aracı almaya karar verebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 07.11.2015

E Devlet Araç Sorgulama Hizmeti

E devlet üzerinden yapılacak bu araç sorgulama hizmetinde rehin durumun yanında araçlar için pek çok önemli bilgiye de erişim sağlanmaktadır. Özellikle araçların çalıntı olup olmadığı konusunda araç sorgulama yapılarak bilgi alınabilmektedir. Araç almak isteyen kişilerin almak istedikleri araç için ilk olarak araç sorgulama yapması çok önemli olacaktır. Online olarak yapılacak işlemler ile birlikte araç sorgulama sonrasında araçlar ile ilgili resmi bilgilerin alınacak olması, yapılacak işlemlerin de güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.

Araç sorgulama sonrasında araç üzerinde herhangi bir rehin durumun gözüküyorsa ya da araç için çalıntı kaydı açılmışsa bu tür araçların alınmaması gerekmektedir. Fakat eğer böyle bir sorun yoksa araç için yasal açıdan herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Bu tür durumlarda araçların alınması için işlemlere devam edilebilir. Yapılacak işlemlerde sadece plaka bilgisinin girilecek olması kolaylık sağladığı gibi tüm araçlar için araç sorgulama yapılarak bilgi alınmasını sağlamaktadır. Bu bakımdan z araç sorgulama işlemlerini zorlanmadan yapabilirsiniz.

REHİN SORGULAMAK İÇİN: TIKLAYINIZ
Etiketler: , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

 1. HEDİYE KUTLU BİLGİNOĞULLARI dedi ki:

  35 TZ 217

  1. yusuf dedi ki:

   yabancı plaka 76 yc

 2. mahmut dedi ki:

  neden bu kadar zor …alt tarafı alaçagımız araba çalıntımı degilmi plakadan sorgulamak için gsm şirketlerine neden mesaj atarak para vermek zorundayız ..bunu internet denilen teknoloji ile ögrenemiyormuyuz ..alt yapı neden kurulamıyor
  yazıklar olsun ..yazıklar olsun

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.