SGK AİLE HEKİMİ SORGULAMA

SGK AİLE HEKİMİ SORGULAMA

Sağlık hizmetlerinde yeni bir sistem ile aile hekimleri adı altında ailelerin tek bir aile hekimine muayene olması amaçlanmaktadır. Bu sistem üzerinden kişilerin sağlık durumları daha yakından takip edilebilmekte ve kişiler hastanelere gitmeden önce aile hekiminin kontrolünden geçerek diğer hastanelere sevk edilebilmektedir. Bu doğrultuda herkesin bir aile hekimi bulunmaktadır.

Aile hekiminin kim olduğunu bilmeyenler için internet üzerinden sorgulama yapmak mümkündür. İnternet üzerinden sorgulama yaparak aile hekiminizin kim olduğunu ve hangi hastanede bulunduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için T.C. Sağlık Bakanlığı’nın internet üzerinden sunduğu sorgulama ekranından faydalanabilirsiniz. Bu ekranda T.C. kimlik numaranızı girmeniz yeterli olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 07.11.2015

Aile Hekimi Randevu Alma

Aile hekimi için randevu da alınabilmektedir. MHRS üzerinden yapılacak randevu işlemleri sayesinde kişilerin kolay bir şekilde randevu alması ve böylece randevu saatinde tedavi olması mümkündür. Fakat aile hekim randevu işlemleri tüm aile hekimleri için geçerli değildir. Çoğu aile hekiminde il yoğunluğu olmadığı için bu konuda randevu sistemine geçilmemiştir. Fakat İstanbul gibi bölgelerde aile hekimleri yoğun olduğu için randevu sistemine geçilmiştir. Randevu sistemi ile birlikte kişiler aile hekimleri için sıra beklemesine gerek kalmayacaktır.

Aile hekimleri ile ilgili online olarak sunulan bu hizmetler sayesinde hem randevu alma, hem de aile hekiminin kim olduğunu öğrenme gibi bilgilere ulaşılabilmektedir. Tüm hizmetler ücretsiz olarak sunulduğundan dolayı herhangi bir bedel ödenmeden gerekli bilgiler sağlanabilmektedir.

Aile hekimi gibi sağlık hizmetlerinin online olarak sunulması bu konuda kişilere kolaylık sağlamaktadır. Kişiler tarafından yapılacak işlemler sayesinde kişiler her zaman için online olarak bilgi alınabilir, işlem yapılabilir. E devlet gibi hizmetler sayesinde ilaç kullanımı gibi detaylı konularda dahi bilgi sağlanabilmektedir.

SGK AİLE HEKİMİ SORGULAMAK İÇİN: TIKLAYINIZ
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.