SÜRÜCÜ BELGESİ İPTALİ BİLGİSİ SORGULAMA

SÜRÜCÜ BELGESİ İPTALİ BİLGİSİ SORGULAMA

Sürücü belgesi iptali bilgisi sorgulama işlemleri sürücünün yaptığı hatalardan dolayı el konulması muhtemel olan sürücü ehliyeti bilgilerine ulaşma uygulamasıdır. Yeni yürürlüğe giren yasa ile birlikte geçerli olan uygulamada sürücüler belirlenen kuralların dışına çıkması durumunda geçici süre ile ya da süresiz olarak sürücü belgesi iptali ile karşı karşıya kalacaklardır.

Sürücünün 3 kez kırmızı ışık ihlali yapması durumunda, hız sınırını 3 kez aşması durumunda ya da alkollü araç kullanımı tespit edildiğinde sürücü belgesine el konulabilecektir.  Sürücü belgesel iptali bilgisi sorgulama işlemleri için aşağıdaki link üzerinden işlem yapılabilmektedir. Ancak bu yönde sorgulama işlemlerinin gerçekleşebilmesi için sorgulama muhatabı olan kişinin e-devlet şifresinin olması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 16.11.2015

Sürücü belgesi iptal bilgisi sorgulama işlemlerinde kişilerin aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere gerekli bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Bilgilerin girilmesinin ardından sistem tarafından girilen bilgiler üzerinden sorgulama yapılarak sonuç paylaşılacaktır.

belge

Sorgulamada gerekli belge numarası, il ve ilçe seçiminin yapılması yeterli olacaktır. Bu açıdan kişilerin yapacağı işlemlerde bilgilerin girilmesinin ardından sürücü belgesinin iptal edilip edilmeyeceği öğrenilecektir. Ehliyet sahibi olan tüm vatandaşlar tarafından ilgili sorgulama işlemleri yapılacaktır. E devlet üzerinden sunulan hizmetlerde üyelik girişi yapıldıktan sonra belirtildiği gibi işlemler yapılabilecektir. Bu açıdan herhangi bir zorluk yaşanmadan sorgulama işlemleri yapılarak bilgi alınabilir. Üstelik ücretsiz olarak işlemlerin yapılabilir olması, kolaylık sağlamaktadır.

SÜRÜCÜ BELGESİ İPTALİ BİLGİSİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ
Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. turgut kalafat dedi ki:

    bilgi istyorum

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.