TÜVTÜRK MOBİL MUAYENE İSTASYON BİLGİSİ SORGULAMA

TÜVTÜRK MOBİL MUAYENE İSTASYON BİLGİSİ SORGULAMA

TÜVTÜRK tarafından sunulan hizmetlerden araçların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması amaçlandığı gibi tüm işlemler resmi bir şekilde belli bir prosedüre bağlanmıştır. Bu nedenle kişilerin araçlarının bakımlarını belirlenen zamanlarda mutlaka yaptırması gerekir. Bakımı yaptırılmayan araçların trafiğe çıkması yasak olduğu gibi kişiler yüksek cezalar alabilmektedir.

Araçların bakım işlemlerinde Türkiye’de yetkili tek kurum TÜVTÜRK olmaktadır. Twitter tarafından sunulan hizmetler kişilerin kolay bir şekilde bakım yaptırmasını mümkün hale getirdiği gibi özellikle geçici olarak tasarlanan mobil muayene aracı kişilerin daha kolay bir şekilde muayene işlemlerini yapmasını sağlamaktadır. Türkiye genelinde pek çok yerde muayene istasyonu oluşturulmuş olsa da kişilere bu bölgelere uzak kalması hizmetlerden yararlanmasını zorlaştırmaktadır ve bu nedenle yeni muayene istasyonlarının açılması büyük bir kolaylık sağladığı gibi en önemli avantaj mobil muayene istasyonu ile yaşanmıştır. Belirli rota üzerinde dolaşan mobil istasyonlar sayesinde özellikle TÜVTÜRK muayene alablarına uzak kalan bölgelerdeki kişilerin muayene işlemlerinin yapılması amaçlanmaktadır.

Mobil muayene ile ilgili işlemlerinizi önceden hazırlamanız size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Böylece yetkili personel tarafından yapılacak sorgulamalar ile birlikte bilgi almanız ve alınacak bu bilgiler doğrultusunda araçlar arasın muayeneleri ile ilgili işlem yapmanız çok kolay olacaktır. Türkiye mobil muayene istasyonu hakkında bilgi almak isteyen kişiler internet sitesi üzerinden sorgulama yapmalıdır. Yapılan bu sorgulama sonucunda Mobil istasyonları Türkiye’nin hangi bölgelerinde olduğunu ve ne zaman randevu alabileceği hakkında bilgi alınabileceğini öğrenebilirler. Bu sayede kişiler bu telefon numaraları üzerinden iletişim sağlayarak online olarak ya da cep telefonları aracılığıyla muayene randevusu alabilir.
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.