UYAP DAVA SORGULAMA

UYAP DAVA SORGULAMA

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan çalışma ile birlikte UYAP adındaki yeni bir sisteme geçilmiştir. Bu sistem; vatandaş, avukat, BARO mensuplarının kullanabildiği ve Adalet Bakanlığı tarafından sunulan hizmetlerin internet ortamına aktarılması sağlamıştır.

UYAP Mahkeme Sorgulama

Bu bakımdan UYAP dava sorgulama işlemleri yapılarak vatandaşların davaları hakkında bilgi alınması mümkündür. Bu hizmetlerden yararlanmak için UYAP resmi sitesine giriş yapabileceği gibi E Devlet sitesi üzerinden de UYAP dava sorgulama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Hangi sorgulama yöntemi sizin için kolay geliyorsa onu tercih edebilirsiniz. İki uyap dava sorgulama hizmeti ile de ulaşacağınız bilgiler aynıdır.

uyao

Güncelleme Tarihi: 09.11.2015

Uyap üzerinden yapacak dava sorgulama işlemlerinin aynısı e devlet üzerinden de yapılabilmektedir. Bu açıdan UYAP portalı üzerinden işlem yapmak isteyen kişiler için e devlet de alternatif oluşturmuş durumdadır. İki site üzerinden de aynı bilgilere ulaşılabilir. Bu bakımdan hangi site kolay geliyorsa kişiler o siteyi tercih ederek işlemlerini tamamlayabilir.

E devlet aracılığı ile yapılacak mahkeme dosya sorgulama işlemlerinde yine kişilerin e devlet üyelik girişi yapması zorunludur. Bu bakımdan üyelik giriş sonrasında sorgulama alınan ulaşılması ve bilgi sağlanması gerekmektedir. Yapılacak işlemler sonrasında tüm mahkemeler ile ilgili detaylar ekranda yer alacaktır. Böylece mahkeme takip etme işlemlerinde büyük bir kolaylık sağlanmış durumdadır. Sizler de UYAP ya da e devlet üzerinden işlemleri yaparak, güncel mahkeme durumlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

UYAP DAVA SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.