VERGİ CEZASI SORGULAMA

VERGİ CEZASI SORGULAMA

Vergi ödemelerinin geciktirilmesi durumunda vergi cezaları olarak borçlara faiz eklenmektedir. Bu bakımdan kişilerin vergi cezası sorgulama yaparak ne kadar faiz ödeyeceğini öğrenmesi mümkündür. Bu konuda GİB tarafından sunulan hesaplama sayfasından yararlanılması yeterli olacaktır. Yapılacak olan hesaplama ile birlikte, ceza konusunda bilgi alabilirsiniz.

Vergi Sorgulama

GİB tarafından oluşturulan online vergi portalında, vergi cezası, vergi borcu gibi detaylara ulaşmanız mümkün olduğu için tüm vatandaşlar için bu şekilde bilgi alınması ve işlemlerin yürütülmesi ücretsiz bir seçenek olarak kolaylık sağlamaktadır. Diğer şartlarda kurumlara başvuru yaparak tüm bu işlemlerinizi yapmanız gerekecektir.

Güncelleme Tarihi: 11.11.2015

Vergi konusundaki tüm işlemlerde borç sorgulama ve ceza gibi işlemler için borç bilgilendirme servisinin kullanılması gerekmektedir. Borç bilgilendirme servisi üzerinden işlem yapılabilmesi için kişilerin mutlaka formdaki alana kimlik bilgilerini girmesi gerekmektedir. Böylece herhangi bir sorun yaşanmadan tüm bilgilere ulaşılabilir. İlgili sayfaya giriş yapıldığında aşağıdaki gibi bir ekran görülecektir.

9

Yukarıdaki ekranda kişilerin bilgi girmesi gereken alanlara kimlik bilgilerini girmesi yeterli olacaktır. Yapılacak bu işlemlerin ardından sistem tarafından direk kişilerin vergi borçları sorgulanarak yayınlanacaktır. Sorgulama yapacak kişiler, ekranda gösterilecek sonuçlara bakarak kolay bir şekilde bilgi alabilecektir. Vergi borcu konusunda cezai işlemler alınmış ise mevcut borçlar üzerinden bu durum belirtilecektir. Bu sayede ek bir işlem yapmadan direk mevcut borçlar üzerinden durum görüntülenebilecektir. Sizler de bu işlemleri yapabilirsiniz.

VERGİ CEZASI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ
Etiketler: , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. seyit sakar dedi ki:

    vergi borcu ile bilgi almak iştiyom

Yorum Yaz

sorgula.gen.tr 2016 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.